Dieta

Duża część z nas walczy ze swoją wagą. Dodatkowe kilogramy nie tylko odbierają nam poczucie własnej wartości, ale również mają zły wpływ na nasze zdrowie.

Zaczynając odchudzanie Kraków powinniśmy wykonać szereg badań,a przede wszystkim znaleźć kogoś kto pomoże wytrwać nam w postanowieniu polepszenia jakości swoje życia. Dieta musi być wzbogacona witaminami, zawierać wszystkie niezbędne wartości odżywcze, abyśmy nie czuli się słabi i mieli chęci do dalszej walki. Dietetyk często ustala plan zrzucenia zbędnych kilogramów razem z nami, warto wtedy otwarcie mówić o swoich obawach, by znaleźć wspólnie rozwiązanie.

Dieta nie musi być katorgą, nie musimy chodzić wiecznie głodni, zmęczeni i źli. Ważne, abyśmy byli pozytywnie nastawieni na zmiany jakie nas czekają, by z chęcią zaczynać nowy etap. Pamiętając o tym, jak dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma zdrowy styl życia, będzie nam dużo łatwiej. Bardzo dobrze, jeśli razem z dietą zaczniemy również myśleć o aktywności fizycznej. Sport przynosi dużo radości, dodaje siły, sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie.

Wybranie się do dietetyka kosztuje nas dużo odwagi, często odwlekamy wizytę, wstydząc się, bojąc się tego co nas czeka. Powinniśmy wcześniej znaleźć kogoś przed kim będziemy potrafili się otworzyć. Chociażby ze względu na to, iż będziemy widywać się bardzo często, będziemy rozmawiać o sprawach związanych z samopoczuciem, ze zmianami w wyglądzie. Wygląd jest ważny dla każdego z nas, a warto pamiętać, że zdrowa dieta nie tylko poprawia nasz wygląd, ale również poprawia się stan skóry, włosów, paznokci. Skóra staje się miękka, elastyczna, paznokcie przestają się łamać. Stosując zdrową dietę dostarczamy organizmowi wiele witamin.

Każdy dzień diety to nowe wyzwanie, każdy nowy posiłek, który przygotowujemy pierwszy raz. Wyjście na zakupy, kiedy zamiast do ulubionych półek ze słodkościami wybieramy warzywa, owoce, chude mięso czy kasze. Ale te wyzwania, ogromnie cieszą kiedy kolejny dzień udaje nam się utrzymać planu. Stajemy się bardziej pewni siebie, silniejsi psychicznie, otwarci na innych. Przestajemy się wstydzić siebie, nie zakrywamy się za wielkimi ubraniami, czy starym dresem. Dlatego każdy z nas, jeśli chce zmienić swoje nawyki, kto chce być zdrowy i przede wszystkim szczęśliwy, powinien nie bać się i zacząć zmiany  już dziś.

3 chociaż na “Dieta

Zostaw Odpowiedź
  1. dobry dietetyk|

    Dodaję ten tekst do zakładek, pisz więcej 😀

  2. Fajny blog!

  3. dietetyk|

    Zwykle znajduję dobre informacje z Twoich postów na blogu, dzięki

Zostaw odpowiedź